قیمت خرید بیت‌کوین : 335,060,000 ریال
قیمت فروش بیت‌کوین : 309,504,576 ریال

کیف پول الکترونیکی بیت‌کوین چیست؟

کیف پول الکترونیکی یا Wallet به شما اجازه نگهداری بیت‌کوین و نقل و انتقال آن با دیگران را میدهد. کیف پول شما همیشه میزان دارایی بیت‌کوین شما را نمایش خواهد داد. زمانی که شما کیف پول خود را بروی کامپیوتر یا موبایل خود نصب کنید این نرم افزار اولین آدرس بیت‌کوینی شما را ایجاد خواهد کرد. شما میتوانید هر تعداد آدرس که مایل باشید در کیف پول خود ایجاد کنید. زمانی که شما میخواهید از کسی پول دریافت کنید باید آدرسی که در کیف پول خود ایجاد کرده اید را به او بدهید تا بتواند مبلغ را به آدرس شما منتقل کند. آدرس های بیت‌کوینی کاملا شبیه آدرس ایمیل شما عمل میکنند و هر کسی میتواند با داشتن آن برای شما پول ارسال کند. تنها فرق آدرس بیت‌کوینی با آدرس ایمیل این است که شما باید برای هر تراکنشی یک آدرس جدید ایجاد کنید.

کیف پول الکترونیکی خود را انتخاب کنید

سه راه برای داشتن یک کیف پول بیت‌کوینی وجود دارد. شما میتوانید کیف پول خود را بروی کامپیوتر خود نصب کنید. میتوانید آن را بروی گوشی موبایل خود نصب کنید و یا با ثبت نام در وب سایتهای ارائه دهنده کیف پول وبی صاحب یک کیف پول شوید.

کیف پول نرم افزاری

نرم افزار کیف پول بروی کامپیوتر شخصی قابل نصب است. این نرم افزار کنترل کامل کیف پولتان را در اختیار شما قرار میدهد. چون کیف پول شما بروی کامپیوتر شما است خودتان مسئول حفظ امنیت کامپیوتر و گرفتن نسخه پشتیبان هستید.

توجه : هرگز پول خود را بروی کامپیوتری که دیگران به آن دسترسی دارند (مثل کافی نت ها یا کامپیوترهای دانشگاه) منتقل نکنید. این کار مثل این است که پول خود را در خیابان رها کنید و فردا برای برداشتن آن برگردید.

نرم افزار MultiBit بسیار ساده و سبک است و امکان نصب کردن بروی ویندوز، مک و لینوکس را دارد. MultiBit زبان فارسی را هم پشتیبانی میکند و امکان تغییر زبان در آن در نظر گرفته شده است. برای استفاده از این نرم افزار به سایت multibit.org مراجعه کنید و آخرین نسخه نرم افزار را دانلود و نصب کنید.

کیف پول موبایل

کیف پول موبایل بروی گوشی های Android و Blackberry قابل نصب است. استفاده از کیف پول موبایل این امکان را به شما میدهد که کیف پول خود را با خودتان همه جا ببرید و همچنین برای وارد کردن آدرسهای بیت‌کوین از کدهای QR استفاده کنید. برای نصب کیف پول موبایل، Bitcoin Wallet را در Play Store گوشی خود جستجو کنید یا از اینجا وارد صفحه App شوید.

کیف پول وبی

برای ایجاد کیف پول وبی، نیازی به نصب برنامه بروی کامپیوتر یا موبایل خود ندارید. کافی است در یکی از سایتهایی که کیف پول وبی ارائه میدهد ثبت نام کنید. یکی از معتبرترین سایت هایی که این سرویس را ارائه میکند سایت BlockChain.info است که میتوانید با ثبت نام در این سایت صاحب کیف پول خود شوید. برای ثبت نام کافی است یک آدرس ایمیل داشته باشید. بنیاد بیت‌کوین استفاده از کیف پولهای وبی را به کاربران توصیه نمیکند چون در صورت هک شدن سایت ارائه دهنده، دارایی کاربران هم در خطر خواهد بود.

توجه : اگر کلمه عبوری که با آن در BlockChain ثبت نام کرده اید را فراموش کنید هیچ راهی برای ورود به کیف پول خود نخواهید یافت و در نتیجه دارایی بیت‌کوین خود در سایت BlockChain از دست خواهید داد.