قیمت خرید بیت‌کوین : 335,060,000 ریال
قیمت فروش بیت‌کوین : 309,504,576 ریال

سئوالات متداول

بیت‌کوین چیست ؟

بیت‌کوین یک واحد پولی دیجیتال است که در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد. ایده اصلی بیت‌کوین از مقاله ی ساتوشی ناکاموتو گرفته شده است. بیت‌کوین امکان پرداخت های سریع با کارمزدی ناچیز را بدون نیاز به یک سازمان مرکزی یا بانک میسر کرد.

ایران بیت‌کش چیست ؟

ایران بیت‌کش یک سایت ایرانی است که امکان خرید و فروش بیت‌کوین را به کاربران ایرانی می دهد.

خرید و فروش فوری چگونه کار میکند ؟

خرید و فروش فوری سریعترین و راحترین روش برای خرید و فروش بیت‌کوین است. وارد بخش "خرید و فروش فوری" شوید. برای خرید فوری ما از شما میخواهیم که مقدار پولی را که میخواهید به بیت‌کوین تبدیل کنید وارد کنید و برای فروش فوری ما از شما میخواهیم که مقدار بیت‌کوینی که میخواهید بفروشید را وارد کنید. باز زدن کلید خرید یا فروش بر اساس قیمت لحظه ای بازار سفارش شما ثبت خواهد شد و پس از مدت کوتاهی سفارش شما نهایی خواهد شد.

خرید و فروش در قیمت معین چگونه کار میکند ؟

خرید و فروش در قیمت معین زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که شما میخواهید در قیمت مشخصی بیت‌کوین بخرید یا بفروشید. زمانی که شما با وارد کردن قیمت دلخواه سفارش خود را ثبت میکنید٬ سفارش شما تا زمانی که قیمت بازار به قیمت پیشنهادی شما برسد باز میماند و به محض رسیدن بازار به قیمت شما معامله انجام خواهد شد.

آیا میتوانم سفارشات به قیمت معین را لغو کنم ؟

تا زمانی که سفارش شما فعال است شما میتوانید آن را لغو کنید. برای مشاهده سفارش های باز وارد بخش "حساب" شده و گزینه "سفارشات فعال" را ببینید.

من از خرید فوری برای خرید استفاده کرده ام اما سفارش من نهایی نشده است.

اگر قیمت بازار در لحظه ثبت خرید و فروش فوری به سرعت تغییر کند ممکن است خرید یا فروش شما نهایی نشود و در بخش سفارشات فعال باقی بماند. این اتفاق در موارد معدودی می افتد. سفارشات موجود در بخش سفارشات فعال را میتوانید در صورت نهایی نشدن حذف کنید.

اگر در خرید و فروش به قیمت معین٬ قیمت خرید را بالاتر از قیمت فعلی بازار وارد کنم چه اتفاقی می افتد ؟

این اشتباه میتواند صدمه بزرگی به دارایی شما بزند چون به محض اینکه چنین سفارشی وارد کنید معامله نهایی خواهد شد و غیر قابل برگشت است. مثلا اگر قیمت بازار 10,000,000 ریال برای هر بیت‌کوین باشد و شما در خرید به قیمت معین قیمت 15,000,000 ریال را وارد کنید٬ سیستم بطور اتوماتیک معامله را در قیمت 15,000,000 ریال نهایی میکند. به همین دلیل استفاده از سیستم خرید و فروش به قیمت معین را به کسانی که تازه کار هستند توصیه نمیکنیم.

آیا حداقلی برای واریز به حساب بانکی وجود دارد ؟

خیر٬ محدودیتی برای مبلغ واریزی شما به حساب بانکی سایت وجود ندارد. اما دقت کنید که حداقل مبلغ خرید و فروش در سایت 50,000 ریال است و به همین دلیل توصیه میکنیم مبلغ واریزی شما بیشتر از 50,000 ریال باشد.

آیا استفاده از ایران بیت‌کش امن است ؟

بله٬ اولین الویت ما نگهداری امن اطلاعات کاربران است. ما اقدامات امنیتی لازم برای حفظ امنیت سیستم را بکار گرفته ایم و بطور دائم فعالیت های مشکوک را زیر نظر داریم. با وجود این ما نمیتوانیم امنیت بیت‌کوین را بروی کیف پول شخصی شما که بروی کامپیوتر خودتان نصب است تامین کنیم٬ پس بسیار مهم است که کامپیوتر خود را از نظر امنیتی بررسی کنید و مطمئن شوید شخص دیگری جز شما به آن دسترسی ندارد.

تائید مبالغ واریزی به حساب بانکی معمولا چقدر زمان می برد ؟

اگر از سیستم پایا یا شبا برای واریز به حساب استفاده کرده باشید ممکن است مبلغ بعد از ۲۴ ساعت در حساب ما دیده شود به همین دلیل تائید مبلغ در این حالت ممکن است تا ۲۴ ساعت زمان ببرد. اگر از روش کارت به کارت استفاده کنید معمولا سریعتر مبلغ در حساب شما در سایت تائید خواهد شد. فراموش نکنید که بعد از واریز وجه به حساب سایت باید حتما فرم واریز به حساب بانکی را به دقت پر کنید.

برداشت ریالی از حساب معمولا چقدر طول میکشد ؟

اگر اطلاعات شماره حساب به درستی برای ما ارسال شده باشد مبالغ حداکثر ظرف ۳ روز کاری به حساب درخواست کننده واریز خواهد شد.

آیا میتوانم مبلغی از موجودی ریالی خود را به حساب بانکی شخص دیگری منتقل کنم ؟

خیر٬ برداشت های ریالی حتما باید به حساب بانکی خود شما درخواست شود در غیر اینصورت واریز انجام نخواهد شد. در فرم برداشت از حساب امکان تغییر نام و نام خانوادگی دریافت کننده وجود ندارد و این نام همیشه نام شما خواهد بود.

آیا میتوانم ایمیل خود را در سایت تغییر دهم ؟

خیر٬ ایمیل شما به عنوان نام کاربری شما در سیستم در نظر گرفته میشود و امکان تغییر آن وجود ندارد. اگر ایمیل خود را تغییر داده اید بهتر است حساب جدیدی با ایمیل جدید خود باز کنید.